Blog
Praxis
Kamil G.
Kamil G. Adept
11 obserwujących 342 notki 359489 odsłon
Kamil G., 18 czerwca 2017 r.

Chrześcijaństwo kontra patriotyzm

693 118 0 A A A

W czasach, gdy polscy katolicy większym zaufaniem od papieża darzą prezesa partii politycznej, liberalną wykładnię nauk Kościoła może uratować już chyba tylko sam Zbawiciel. A On zwykł przemawiać prosto z mostu, nie pozostawiając wątpliwości interpretacyjnych co do przesłania:

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.” Ewangelia Łukasza 6, 27–28.

Ależ to szaleństwo, nieprawdaż? Żeby miłować i dobrze czynić muzułmanom, szczególnie tym z nich, którzy autentycznie nas nienawidzą. Co za ryzykowny pomysł, skoro obyczaj panuje wręcz przeciwny. Archetyp Żołnierza Wyklętego raczej oprawcy splunie w twarz, zanim mu wybiją zęby, niż nadstawi drugi policzek.

Wychodzi na to, że polityka jest w Polsce ważniejsza od religii. A może to partie polityczne zmieniły się w Kościoły, które formują tożsamość zbiorową współczesnego Polaka? Faktem jest, że z powodu kontrowersyjnych opinii "Ojca Świętego" besztają go u nas autorytety z obu stron.

Nadeszła pora rozprawy z chrześcijaństwem, jakie znaliśmy z Ewangelii. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, uczciwie, bez hipokryzji, że chodzi o założenia religijne nonsensowne z punktu interesów państwa. Nie można miłować ani dobrze czynić uchodźcom, wśród których zdarzają się terroryści. Wszyscy o tym wiemy, niemniej boimy się przyznać wprost.

Otóż trzeba nam wreszcie odejść od moralności sprowadzającej nieszczęścia!

Co w zasadzie już się stało. Przecież to nie papież, nie biskup, lecz pani poseł Pawłowicz ma dziś większy posłuch w społeczeństwie polskim. Mariusz Pudzianowski, Marian Kowalski, Paweł Kukiz, Andrzej Duda, ojciec Rydzyk - to są współcześni idole młodzieży...

Nawiasem mówiąc, pomysł intronizacji Chrystusa w kraju, gdzie takie osobistości wyznaczają wzorzec tego, co słuszne, godne i sprawiedliwe, powstać musiał z iście diabelskiej intrygi. Tak czy inaczej patriotyzm polski nareszcie dystansuje się od katolicyzmu. Oby nie dał sobie wmówić, że jest w tym coś złego.


 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Wpłaty na Range Rover'a, PayPal: gorzelanczykk@gmail.com

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Cała przyjemność po mojej stronie :) Dobranoc
  • Przewidziano nagrodę czy powinienem się cieszyć z faktu moralnego zwycięstwa? :)
  • W tym właśnie rzecz, że szukamy pozaświadomego sensu. Nie musisz wierzyć w moją...

Tagi

Tematy w dziale Społeczeństwo