Blog
Praxis
Kamil G.
Kamil G. Adept
11 obserwujących 342 notki 359489 odsłon
Kamil G., 8 czerwca 2017 r.

Europa jest bezpieczna

612 61 0 A A A

Skończmy wreszcie z czarną propagandą – Europa jest bezpieczna, jak chyba nigdy wcześniej. Nawet ryzyko poniesienia śmierci w zamachu terrorystycznym jest dziś mniejsze od prawdopodobieństwa głównej wygranej w jakiejkolwiek z loterii pieniężnych. Bądźcie spokojni, citizens of the EU. Tutejsze ulice i miejsca publiczne znajdują się pod kontrolą służb, a społeczeństwo poddawane inwigilacji 24/7.

Pod adresem http://www.telegraph.co.uk/news/2017/06/08/video-shows-moment-police-shoot-london-bridge-terrorists/?WT.mc_id=tmg_share_tw można obejrzeć, jak policja brytyjska zlikwidowała napastników na London Bridge. Załatwiono sprawę bez zbędnych ceregieli, w minutę było po wszystkim. W tej wojnie także państwa nie biorą jeńców. Premier UK ostatnio wprost zapowiedziała liberalizację praw człowieka, co nastąpiło zresztą przy aprobacie, a wręcz entuzjazmie tłumu.

Terroryści nie potrafią tymczasem wysadzić ani mostu, ani nawet samochodu, coraz rzadziej też siebie, więc rozjeżdżają przechodniów lub przeprowadzają zamachy młotkiem. Desperacja tych działań świadczy dobitnie o postępującej bezsilności sprawców. To są godni pogardy straceńcy, których czas minął. Państwa europejskie jednak dopiero zaczynają „poprawiać bezpieczeństwo”, a to oznacza dalsze ograniczenia wolności na Zachodzie.

Strach ma wielkie oczy i sprawdza się doskonale jako narzędzie polityczne. Z tym mniejszym żalem poświęcamy swobody obywatelskie na rzecz bezpieczeństwa (opór społeczny jest znikomy), iż pojęcie "prywatności" od dłuższego czasu uważa się na zachodzie za równoznaczne z „nieistnieniem”. Prawdziwym dramatem dla wielu Europejczyków byłoby uświadomienie sobie raczej, że ich życiem państwo nie interesuje się wcale i zupełnie nic im nie grozi.

Skończmy z propagandą. Nie znam nikogo, kto by zaniechał podróży zagranicznej w obawie przed terroryzmem. Tym bardziej nikogo, kto doświadczył czegokolwiek, co by przypominało zamach. Ilekroć jestem w stolicy europejskiej (niezależnie od szerokości geograficznej, a to przecież całkiem obszerny kontynent) widzę oznaki czuwającego nad bezpieczeństwem państwa. Wzdłuż, wszerz i w głąb Europa jest bezpieczna. A terroryzm stanowi w znacznej mierze wydumane zagrożenie.

Opublikowano: 08.06.2017 16:03. Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 16:15.
Autor: Kamil G.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Wpłaty na Range Rover'a, PayPal: gorzelanczykk@gmail.com

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Cała przyjemność po mojej stronie :) Dobranoc
  • Przewidziano nagrodę czy powinienem się cieszyć z faktu moralnego zwycięstwa? :)
  • W tym właśnie rzecz, że szukamy pozaświadomego sensu. Nie musisz wierzyć w moją...

Tagi

Tematy w dziale Polityka